Jak oczyścić jelita z kamieni kałowych? | Zioła Fibra Vitale

Jak oczyścić jelita z kamieni kałowych?

Czym są kamienie kałowe? Jak usunąć ten nieprzyjemny, zbędny balast? Oto pytanie, które nie bez przyczyny zadaje sobie wiele osób. To bardzo nieprzyjemna dolegliwość dotycząca jelit.

Czym są kamienie kałowe?

Chcąc dowiedzieć się, jak usunąć kamienie kałowe z jelit, najpierw trzeba zrozumieć, czym tak naprawdę są. Czasem w jelitach znajdują się złogi, które są niestrawionymi resztkami pokarmów. Gdy nie zostają one usunięte, ale zalegają przez dłuższy czas, może dochodzić do ich twardnienia, w wyniku czego powstają tzw. kamienie kałowe.

Przyczyn gromadzenia się złogów jest kilka. Do głównych należy dostarczanie organizmowi toksycznych substancji – czy to wraz z zanieczyszczeniami powietrza, czy też wraz z dietą. Najbardziej narażone są osoby, które spożywają fast foody i żywność wysoko przetworzoną, ale nie tylko. Nawet ci, którzy zwracają uwagę na dietę, narażeni są na chemiczne dodatki. Konserwanty, barwniki, wzmacniacze smaku, aromaty spulchniacze, pestycydy… Trudno ich uniknąć, szczególnie, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z ich obecności. Wszystkie te dodatki przyczyniają się do powstawania złogów. Na szczęście można je skutecznie usunąć i zapobiec ich powstawaniu.

Fibra Vitale

FIBRA VITALE
MIESZANKA ZIOŁOWA KUP TERAZ

Kamienie kałowe jak się pozbyć?

Jak oczyścić jelita ze złogów naturalnymi sposobamiSzukając odpowiedzi na pytanie, jak pozbyć się kamieni kałowych, możemy natknąć się na wiele porad, według których konieczna jest lewatywa lub zażywanie tabletek. Wcale nie musi tak być. Doskonale sprawdzą się w takim wypadku ziołowe napary z babki płesznik, lnu oraz babki jajowatej. Nasiona tych trzech roślin działają bardzo skutecznie. Oczyszczają organizm z toksyn, złogów i kamieni. Można stosować je przewlekle. Z tego powodu sprawdzą się również jako profilaktyka.

Ziarenka tych trzech roślin działają na podobnej zasadzie. Nie są one trawione – przechodzą przez układ trawienny i zostają w całości wydalone. Po drodze pęcznieją i chłoną nie tylko wodę, ale też złogi jelitowe i toksyny. Radzą sobie też z kamieniami kałowymi. Nasiona te wydzielają specjalny śluz, który ułatwia wydalanie. Ponadto zmiękcza on zalegające w jelitach masy, co ułatwia ich usunięcie. Dodatkowo te trzy składniki pobudzają perystaltykę jelit, dzięki czemu cały proces jest jeszcze skuteczniejszy.

Sprawdź: Zioła na zaparcia

Dodatkowe korzyści ze stosowania ziół

To jednak nie jedyne korzyści. Wszystkie te trzy nasiona wpływają doskonale na pracę całego układu pokarmowego. Usprawniają trawienie, przyśpieszają metabolizm, a także działają osłonowo zarówno na żołądek, jak i jelita. Ponadto zapobiegają zaparciom, hamują biegunkę i wzdęcia. Niwelują uczucie ciężkości, zawierają błonnik. To jednocześnie świetne rozwiązane dla osób, będących na diecie odchudzającej. Nasiona pęcznieją w żołądku i wywołują uczucie sytości. Dodatkowo każdy ze składników obniża poziom cholesterolu. Babka płesznik nie tylko zbija poziom złego cholesterolu (LDL), ale jednocześnie podnosi poziom dobrego (HDL). Ponadto obniża poziom glukozy we krwi.

Dodatkowe właściwości wykazuje także siemię lniane, które poprawia stan zniszczonych włosów, łamliwych paznokci, a także przesuszonej cery. Nasiona lnu regulują poziom estrogenu, dzięki czemu będą nieocenioną ulgą dla kobiet przechodzących przez menopauzę. Babka jajowata z kolei doskonale wpływa na krążenie. Obniża zbyt wysokie ciśnienie krwi, ale też wzmacnia naczynia krwionośne i poprawia przepływ krwi.

Podsumowanie

Wiele osób borykających się z dolegliwościami takimi, jak bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, bóle głowy, czy zmęczenie, nie wie, że przyczyną ich problemów są kamienie kałowe. Jak się ich pozbyć? Najlepiej naturalnymi metodami!

Jesteśmy na

nasze aukcje