Jak skutecznie oczyścić jelita z toksyn? | Zioła Fibra Vitale

Jak skutecznie oczyścić jelita z toksyn?

Wiele osób nie wie, jak dbać o jelita. Duża część nie zdaje sobie nawet sprawy, że w ogóle trzeba to robić. Chodzi tu o oczyszczanie tego organu z toksyn. Mogą one powodować wiele nieprzyjemnych dolegliwości, jak bóle brzucha, zaparcia, wzdęcia, niestrawność, migrenę, zmęczenie, problemy z cerą oraz wiele innych. By wiedzieć, jak szybko przeczyścić jelita, trzeba zrozumieć, skąd w ogóle bierze się ten problem.

Przyczyny gromadzenia toksyn w jelitach

Przyczyn gromadzenia się toksyn w jelitach jest kilka. Pierwszą drogą ich dostarczania jest wdychanie zanieczyszczonego powietrza. Drugą natomiast spożywanie przetworzonej żywności oraz fast foodów. Zdrowiu nie sprzyja też brak ruchu. Od toksyn nie są też wolne osoby, które odżywiają się zdrowo. Konserwanty, sztuczne barwniki, aromaty, ulepszacze, pestycydy… Obecnie trudno wyeliminować wszystkie te składniki z diety. Podobnie z zanieczyszczeniami powietrza – mieszkając w mieście nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Co na przeczyszczenie jelit zadziała najlepiej?

Fibra Vitale

FIBRA VITALE
MIESZANKA ZIOŁOWA KUP TERAZ

Oczyszczanie jelit z toksyn

Osoby, które szukają informacji na temat tego, jak oczyścić jelita z toksyn, często trafiają na informacje o lewatywie oraz tabletkach dostępnych bez recepty. Istnieje jednak rozwiązanie mniej inwazyjne i w stu procentach naturalne. To napary z odpowiednich ziół. Są one w stu procentach bezpieczne, skuteczne i można je też stosować przewlekle – jako profilaktykę. Jak szybko oczyścić jelita? Wypróbuj babkę płesznik, babkę jajowatą oraz siemię lniane!

Zioła oczyszczające jelita

Nasiona wymienionych roślin doskonale oczyszczają jelita ze wszelkich zanieczyszczeń. Ich działanie polega na wchłanianiu wody wraz z toksynami. Ponieważ ziarna te nie są trawione, zostają wydalone wraz z zanieczyszczeniami. Co więcej, nasiona wydzielają specjalny śluz, który zmiękcza usuwaną masę. Istotną właściwością jest też poprawa perystaltyki jelit, dzięki czemu całość zostaje z powodzeniem wydalona. Są one doskonałą odpowiedzią dla wszystkich, którzy nie wiedzą, jak wyczyścić jelita. To jednak nie wszystko. Rośliny te wykazują też szereg innych pożytecznych właściwości.

Babka płesznik

Babka płesznikNasiona babki płesznik zawierają kwas uronowy, arabiozę, ksylozę, a także tłuszcze roślinne, garbniki, akubinę (glikozyd irydoidowy) oraz fitosterole. Poza działaniem oczyszczającym jelita z toksyn, wykazują tez szereg innych cennych właściwości. Ziarna wspierają trawienie na każdym etapie. Zapobiegają niestrawności, zaparciom i wzdęciom. To jednak nie wszystko. Nasiona babki płesznik potrafią bowiem odbudowywać florę bakteryjną w jelitach. To szczególnie istotne w przypadku osób, które przeszły terapię antybiotykami. Dodatkowo babka zmniejsza poziom szkodliwego cholesterolu (LDL), a zwiększa poziom korzystnego (HDL). Kolejną zaletą jest regulowanie poziomu glukozy we krwi. Co więcej, babka płesznik ogranicza wchłanianie tłuszczów, dzięki czemu wspiera odchudzanie.

Siemię lniane

Zastanawiającym się, jak przeczyścić jelita, przyda się także siemię lniane. Mechanizm oczyszczania tego organu z toksyn, a także wspierania trawienia jest taki sam, jak w przypadku babki płesznik. Siemię zawiera takie składniki, jak: kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę E, kwas askorbinowy, substancje balastowe i śluzowe, białko, potas, cynk, żelazo oraz lignany (fitoestrogeny). Poza wspomaganiem trawienia i oczyszczaniem siemię wykazuje też wiele innych zalet. Nasiona lnu pomogą na łamliwe włosy, paznokcie oraz problemy z cerą. Te małe ziarenka polubią szczególnie panie przechodzące menopauzę, gdyż regulują one wydzielanie estrogenu. Len obniża poziom cholesterolu we krwi, a także działa osłonowo na żołądek i jelita.

Babka jajowata

Babka jajowata bogata jest w pochodne kwasów genipozydowego, epiloganinowego i arboreskozydowego, asperulozydu, aukubiny, gardozydu, katalpolu oraz fenyloetanoidów: werbaskozydu i plantamajozydu. Jej nasiona doskonale oczyszczają jelita, a także wspomagają trawienie. Podobnie do wcześniej wymienionych składników (babki płesznik i siemienia) obniża poziom cholesterolu. Dodatkowo babka jajowata poprawia krążenie i obniża zbyt wysokie ciśnienie krwi.

Sprawdź też: Zioła na cholesterol

Podsumowanie

Zastanawiasz się, jak oczyścić jelito cienkie oraz jelito grube z toksyn? Odpowiedź jest prosta – stosuj naturalne, ziołowe napary. To najbardziej efektywny sposób, nie wiąże się z nim żadne ryzyko. Takie zioła na oczyszczenie jelit można stosować przewlekle i profilaktycznie. Najlepiej sięgać po preparaty, które w składzie zawierają wszystkie trzy opisane składniki. Każde ze wspomnianych nasion posiada bowiem nieco odmienne właściwości. Ich połączenie pomaga kompleksowo oczyścić jelita, a przy tym niweluje wiele innych dolegliwości. Oczyszczanie jelit z toksyn jest niezwykle istotne, ponieważ ignorowanie gromadzenie się szkodliwych substancji prowadzi do powstawania złogów jelitowych, a następnie kamieni kałowych. Usuwane każdej następnej z tych dolegliwości jest coraz trudniejsze.

Jesteśmy na

nasze aukcje