Zioła wspomagające trawienie | Zioła Fibra Vitale

Zioła wspomagające trawienie

Uczucie ciężkości w żołądku, przelewanie w brzuchu, wzdęcia i kolki – to tylko niektóre z objawów wskazujących na problemy trawienne. Niekiedy są one objawem alergii lub nietolerancji pokarmowych. Częściej jednak wynikają z popełnianych błędów żywieniowych, a nawet zbyt szybkiego i łapczywego spożywania posiłku. Pomocne w łagodzeniu dolegliwości są zioła na trawienie. Po jakie napary warto sięgnąć?

Zioła na trawienieDziałanie ziół
RumianekŁagodzi biegunkę, bóle wątroby i stany zapalne żołądka.
DziurawiecDziała żółciopędnie, rozkurczowo, przeciwzapalnie.
Szałwia lekarskaMa właściwości przeciwzapalne, ściągające, antybakteryjne. Działa przeciwbiegunkowo.
Koper włoskiDziała rozkurczowo, łagodzi wzdęcia i niweluje nadmierną ilość gazów.
PokrzywaZalecana przy biegunkach. Hamuje problemy trawienne, działa łagodząco i zapobiega odwodnieniu organizmu.
Fibra Vitale

FIBRA VITALE
MIESZANKA ZIOŁOWA KUP TERAZ

Problemy trawienne jak się objawiająProblemy trawienne – jak się objawiają?

Z problemami trawiennymi spotkał się każdy z nas. Dolegliwości obawiają się: wzdęciami, bólem brzucha, odbijaniem, kolką, zaparciami, uczuciem ciężkości w żołądku, nadmierną ilością gazów. Zachodzące w organizmie procesy trawienne są skomplikowane i zależą od wielu czynników. Wpływ na nie ma zarówno skład i jakość spożywanych produktów, jak i różnorodność diety, tempo metabolizmu, ilość wypijanych płynów, aktywność fizyczna, choroby współistniejące, a nawet genetyka. U niektórych osób problemy trawienne są konsekwencją reakcji organizmu na alergie pokarmowe lub nietolerancje.

W przypadku nawracających dolegliwości układu pokarmowego, niezbędna jest konsultacja u gastrologa. Bagatelizowanie objawów może doprowadzić do wielu poważnych schorzeń. Bardzo często pojawiające się po posiłku dolegliwości bólowe powstają w konsekwencji zbyt łapczywego jedzenia i obfitych (często tłustych) pokarmów. Bóle brzucha, gazy i wzdęcia mogą być również skutkiem nieregularnego spożywania posiłków.

Zioła na jelita Fibra VitaleZioła na trawienie i przemianę materii

Naturalnym sposobem na wsparcie perystaltyki jelit są zioła na trawienie. Napary regulują wydzielanie soku żołądkowego, który przyspiesza metabolizm. Zioła wspomagające trawienie mają ponadto działanie wiatropędne i moczopędne, a więc oczyszczają organizm z toksyn. Dodatkowo poprzez stymulowanie pracy układu pokarmowego, skutecznie zmniejszają uczucie pełności i zapobiegają procesom nadmiernej fermentacji w jelitach.

Po zioła na trawienie szczególnie powinny sięgnąć osoby o ubogiej i monotonnej diecie, która sprzyja tworzeniu złogów. Napary poprzez zmniejszenie napięcia mięśni gładkich, redukują bolesne skurcze i sprzyjają prawidłowemu oczyszczaniu organizmu. Zaletą ziół na trawienie jest ich działanie przeciwbólowe i wyciszające. Oddziałując na układ nerwowy, redukują stres, sprzyjają odpoczynkowi i ułatwiają zasypianie.

Stosowanie ziół na trawienie ma również pozytywny wpływ na kondycję cery, włosów i paznokci. Zawarte w roślinach witaminy i składniki mineralne, dostarczają cennych składników budulcowych. Napary ziołowe możemy stosować też do przemywania cery, szczególnie trądzikowej lub do płukania włosówmówi pani Alicja, farmaceuta

Poznaj Fibra Vitale

Co znajdziemy w kompozycji Fibra Vitale?

  • Babka płesznik
  • Siemie lniane
  • Babka jajowata
Fibra Vitale

FIBRA VITALE
MIESZANKA ZIOŁOWA KUP TERAZ

FAQ – zioła na trawienie

1. Jak często mogę pić napary ziołowe?

Chociaż zioła są źródłem prozdrowotnych substancji, w nadmiarze mogą szkodzić. Po wielotygodniowych kuracjach herbatami ziołowymi, wskazane jest zrobienie przynajmniej 3-miesięcznej przerwy w ich spożywaniu. Należy pamiętać również o bezwzględnych przeciwwskazaniach picia ziół.

2. Czy warto spożywać napary ziołowe o działaniu oczyszczającym?

Tak. Tego rodzaju zioła mogą wpływać korzystnie na jelita, wspomagając rozrost zdrowych bakterii i usuwając zalegające toksyny. Złogi jelitowe są przyczyną nie tylko dolegliwości trawiennych, ale w konsekwencji ich bagatelizowania mogą przyczyniać się do rozwoju wielu schorzeń. Złogi jelitowe ponadto osłabiają odporność organizmu.

3. Jak często pić napary ziołowe?

W celu wspomagania pracy układu trawiennego zaleca się sięganie po napary ziołowe 2 razy dziennie.


Bibliografia:

1. M. Senderski, Prawie wszystko o ziołach i ziołolecznictwie, Mateusz E. Senderski, 2015.
2. M. Senderski, Zioła w leczeniu dolegliwości i chorób układu trawiennego oraz wątroby i trzustki, Mateusz E. Senderski, 2009.
3. T. Easley, S. Horne, Zioła, które leczą. Nowoczesna roślinna apteka w Twoim domu, Wydawnictwo Kobiece, 201.

Jesteśmy na

nasze aukcje