Zioła wspomagające trawienie | Zioła Fibra Vitale

Zioła wspomagające trawienie

Problemy z trawieniem to dolegliwość dotycząca współcześnie wielu osób. To wynik szybkiego, niezdrowego trybu życia. Gotowe posiłki, fast foody, przetworzona żywność, konserwanty, wzmacniacze smaku, a do tego siedzący tryb życia, brak ruchu i stres. Nie bez znaczenia jest też ciągłe narażenie na zanieczyszczenia powietrza. Wszystkie te czynniki odbijają się negatywnie na trawieniu. W rezultacie coraz więcej osób boryka się z niestrawnością, zaparciami, wzdęciami, czy chociażby uczuciem ciężkości. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę, że wszystkie te problemy trawienne, jeżeli będziemy je ignorować, mogą prowadzić do poważniejszych kłopotów. Od częstych bólów brzucha po choroby układu trawiennego.

Rozwiązanie tego problemu jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Na rynku znajdziemy mnóstwo tabletek, dostępnych bez recepty, mających niwelować wymienione problemy. Nie można ich jednak stosować stale, a jedynie doraźnie. Ponadto z czasem ciało przyzwyczaja się do tych substancji i potrzebne są coraz większe dawki, aby zauważyć poprawę. Zioła na trawienie są dużo lepszym rozwiązaniem. Specjalne mieszanki nasion to naturalne rozwiązanie wielu problemów.

Trzy zioła na niestrawność żołądka

ziola oczyszczajaceBez względu na to, czy interesują Cię zioła na wzdęcia, uczucie ciężkości, zaparcia, czy inne problemy gastryczne, te trzy rośliny poradzą sobie doskonale. Chodzi o babkę płesznik, babkę jajowatą oraz siemię lniane. Wszystkie te trzy składniki poprawią trawienie na każdym etapie tego procesu. Są one źródłem błonnika, który jest niezbędny do prawidłowego trawienia. Niestety, jak pokazują badania, w Polsce spożywa się go w bardzo niewielkich ilościach. Dlatego warto suplementować błonnik przy pomocy ziół. Zawartość błonnika to jednak nie jedyna cecha wpływająca na dobroczynne dla trawienia właściwości wspomnianych nasion.

Babka płesznik, babka jajowata i siemię zaczynają działać już podczas przeżuwania. Stymulują wydzielanie śliny, przez co lepiej rozdrabniamy pokarmy. To z kolei skutkuje lepszym trawieniem na dalszych etapach. Zioła działają też na poziomie żołądka, niwelując problemy związane z niestrawnością. Działają osłonowo, gdyż wydzielają specjalny śluz. Dzięki temu organ ten nie ulega podrażnieniom. Ponadto zioła pobudzają wydzielanie soków trawiennych i przyśpieszają metabolizm.

Nie można też nie wspomnieć o dobroczynnym działaniu na jelita. Proponowane ziarna stymulują perystaltykę jelit. Usuwają stwardniałe złogi i usprawniają wydalanie. To remedium na zaparcia, ale też zanieczyszczenie jelit. Warto też wspomnieć o dodatkowych korzyściach, płynących ze stosowania tych ziół. Są one niezwykle pożyteczne podczas odchudzania, ponieważ pęcznieją w żołądku, dając uczucie sytości.

Podsumowanie

Jeżeli interesują Cię zioła na uczucie ciężkości, wzdęcia, zaparcia, czy inne problemy gastryczne, babka płesznik, babka jajowata oraz siemię lniane sprawdzą się idealnie. Warto stosować mieszanki zawierające wszystkie trzy nasiona, ponieważ w ten sposób będą one działać najbardziej kompleksowo. To doskonałe rozwiązanie, gdyż taki naturalny napar nie tylko poprawi trawienie, ale odbije się pozytywnie także na wielu innych aspektach.

Jesteśmy na

nasze aukcje