Zioła na cholesterol | Zioła Fibra Vitale

Zioła na cholesterol

Istnieją różne przyczyny występowania zbyt wysokiego stężenia cholesterolu we krwi. Najczęstszą jest jednak stosowanie nieodpowiedniej diety. Tłuste potrawy i brak ruchu mogą prowadzić do podwyższenia stężenia tej niebezpiecznej substancji we krwi. To z kolei stanowi jedną z przyczyn wielu poważnych chorób: miażdżycy, choroby wieńcowej, zawału serca, a także udarów. Z tego też powodu powinno się przykładać szczególną uwagę do utrzymywania odpowiedniego poziomu cholesterolu we krwi.

Jak zbić cholesterol?

Wiele osób zastanawia się, jak zmniejszyć cholesterol. Nie zawsze okazuje się to takie proste. Co istotne, nie tylko osoby otyłe zmagają się z podwyższonym poziomem tej substancji we krwi. Waga nie jest tu jedynym wyznacznikiem i tak naprawdę każdy powinien regularnie monitorować poziom cholesterolu, szczególnie jeżeli członkowie rodziny zmagają się z tym problemem.

Fibra Vitale

FIBRA VITALE
MIESZANKA ZIOŁOWA KUP TERAZ

Babka płesznik

W walce z cholesterolem doskonale sprawdzą się naturalne zioła zawierające błonnik. Pierwszym z nich jest babka płesznik. Jej dobroczynne właściwości nie od dziś znane są medycynie tradycyjnej. We wcześniejszych wiekach stosowano ją przy leczeniu zapalenia oskrzeli, w kaszlu, przy chorobach reumatycznych i artretyzmie. Obecnie ceniona jest ze względu na nieco inne właściwości. Nasiona tej rośliny są bogatym źródłem kwasu uronowego, arabiozy, ksylozy, a także tłuszczów roślinnych, garbników, akubiny (glikozyd irydoidowy) i fitosteroli.

Działanie babki płesznik na cholesterol jest nie do przecenieniaDziałanie babki płesznik na cholesterol jest nie do przecenienia. Ta roślina nie tylko zmniejsza poziom złego cholesterolu (LDL), ale też zwiększa ilość dobrego (HDL). Mianem złego cholesterolu określa się potocznie lipoproteiny o małej gęstości. To on odkłada się w tętnicach. Z kolei tak zwany dobry cholesterol to cholesterol o dużej gęstości. Zawiera on fosfolipidy zdolne do oczyszczania tętnic ze złego cholesterolu. Dlatego też składniki diety o działaniu obniżającym poziom LDL, a podwyższającym HDL mają szczególne znaczenie.

Ze stosowaniem babki płesznik wiąże się także wiele innych korzyści. Poza redukcją poziomu cholesterolu, reguluje też poziom glukozy we krwi. To świetnie rozwiązanie dla osób będących na diecie, ponieważ babka zmniejsza wchłanianie tłuszczu, a także daje uczucie sytości. Wykazuje ona zdolność do pobudzania produkcji dobrych bakterii w jelitach. Ponadto babka wydziela specjalny śluz, który poprawia pracę jelit, ale też łagodzi objawy hemoroidów.

Babka płesznik sprawdzi się doskonale w przypadku wielu problemów z układem trawiennym. Zawarty w niej błonnik pobudza perystaltykę jelit. To naturalny sposób na zaparcia i wzdęcia. Babka płesznik usuwa toksyny i złogi jelitowe, których odkładanie się w organizmie może prowadzić do pojawienia się wielu nieprzyjemnych dolegliwości, a nawet chorób.

Sprawdź: Zioła na trawienie

Siemię lniane

Kolejnym cennym składnikiem jest siemię lniane. To także dobra propozycja dla osób, które zastanawiają się, jak obniżyć cholesterol. Siemię reguluje poziom tego niebezpiecznego składnika, ale to nie koniec jego właściwości. Podobnie do babki płesznik wywołuje uczucie sytości, a więc sprawdza się podczas odchudzania.

Siemię lniane zawiera takie składniki, jak: kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę E, kwas askorbinowy, substancje balastowe i śluzowe, białko, potas, cynk, żelazo oraz lignany (fitoestrogeny). Podobnie do babki płesznik doskonale reguluje pracę układu trawiennego, redukuje zaparcia i wzdęcia, a także usuwa złogi oraz toksyny. To jednak nie wszystko. Siemię poprawia kondycję cery i włosów. Ze względu na zdolność do regulowania poziomu estrogenu len polecany jest także paniom podczas menopauzy.

Podsumowanie

Zarówno babka płesznik, jak i siemię lniane to niezwykle skuteczne, naturalne rozwiązanie na wiele dolegliwości, w tym zbyt wysoki poziom cholesterolu. Warto sięgać po preparaty organiczne, zawierające oba te zioła. Poza zniwelowaniem ryzyka zapadania na choroby układu krążenia stosowanie tych suplementów niesie ze sobą wiele innych istotnych korzyści.

Jesteśmy na

nasze aukcje