Jak oczyścić organizm z toksyn ziołami? | Zioła Fibra Vitale

Jak oczyścić organizm z toksyn ziołami?

Wiele osób zastanawia się, jak pozbyć się toksyn z organizmu. Nic w tym dziwnego! Zanieczyszczony organizm to coraz powszechniejszy problem. Powodem są zmieniające się warunki życia oraz tryb funkcjonowania wielu osób. Coraz trudniej znaleźć miejsca, gdzie powietrze jest czyste. Większość z nas codziennie wdycha mnóstwo zanieczyszczeń.

Szybkie tempo życia sprawia, że coraz częściej sięgamy po fast foody i gotowe potrawy. Nawet Ci, którzy decydują się na stosowanie zdrowej diety, nie są wolni od toksyn zawartych w pożywieniu. Konserwanty, barwniki, wzmacniacze, aromaty i pestycydy – znajdują się niemalże w każdym produkcie, po który sięgamy w sklepie. To właśnie wszelkiego rodzaju toksyczne substancje zanieczyszczają nasz organizm. Efektem może być gromadzenie w organizmie szkodliwych substancji. Jak oczyścić organizm z toksyn? Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw zrozumieć, co jest źródłem problemu.

Jak zanieczyszczamy organizm?

Na zanieczyszczenie organizmu najbardziej narażone są osoby spożywające fast foody oraz żywność wysoko przetworzoną. Niestety, stosowanie zdrowej diety nie chroni przed tym problemem w stu procentach. Składniki takie, jak konserwanty, sztuczne barwniki, wzmacniacze smaku, aromaty oraz pestycydy zawarte są niemalże w każdym produkcie. Szkodliwe substancje znajdujące się w powietrzu i żywności także prowadzą do gromadzenia toksyn. Objawy nagromadzenia tych szkodliwych substancji są jednak na tyle niecharakterystyczne, że często myli się je z innymi problemami. Do najczęstszych należy ból brzucha, zaparcia, wzdęcia, uczucie ciężkości, ból głowy, migrena, brak energii, łamliwe włosy i paznokcie, a także problemy z cerą. Ignorowanie tego stanu może prowadzić do rozwoju wielu poważnych chorób, w tym stanów zapalnych jelita.

Jakie zioła na oczyszczenie organizmu?

Najskuteczniejszą metodą na pozbycie się zanieczyszczeń jest oczyszczanie organizmu ziołami. To sposób, który jest jednocześnie delikatny, skuteczny i całkowicie bezpieczny. Zioła można stosować trwale. Sprawdzają się także jako profilaktyka. Poza właściwościami oczyszczającymi, wykazują także wiele innych zalet.

Fibra Vitale

FIBRA VITALE
MIESZANKA ZIOŁOWA KUP TERAZ

Jak się pozbyć toksyn z organizmu? Stosując babkę płesznik!

Jak się pozbyć toksyn z organizmuWymieniając zioła oczyszczające organizm z toksyn, nie można pominąć babki płesznik. Nasiona zawierają kwas uronowy, arabiozę, ksylozę, a także tłuszcze roślinne, garbniki, akubinę (glikozyd irydoidowy) i fitosterole. Babka skutecznie oczyszcza układ pokarmowy ze wszelkich zanieczyszczeń, powodując ich wydalanie. To jednak nie wszystko. Babka płesznik usprawnia cały proces trawienia. Pobudza perystaltykę jelit, działa osłonowo na poszczególne organy, zapobiega niestrawności, wzdęciom, zaparciom i biegunkom.

Sprawdź, jak oczyszczać jelita?

Babka płesznik zmniejsza poziom złego cholesterolu (LDL), a zwiększa ilość dobrego (HDL). Ponadto reguluje poziom glukozy i zmniejsza wchłanianie tłuszczów. Dzięki tym cechom to świetne rozwiązanie dla osób stosujących dietę odchudzającą. Ponadto babka płesznik pomaga w budowie prawidłowej flory bakteryjnej w jelitach. To bardzo ważna cecha mająca wpływ na prawidłowe trawienie. Zwrócić na nią uwagę powinny szczególnie osoby zażywające spore dawki silnych leków (szczególnie antybiotyków).

Jak usunąć toksyny z organizmu? Stosuj siemię lniane!

Kolejnym oczyszczającym składnikiem jest siemię lniane, które zawiera: kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę E, kwas askorbinowy, substancje balastowe i śluzowe, białko, potas, cynk, żelazo oraz lignany (fitoestrogeny). Siemię skutecznie usuwa toksyny, ale także wspiera pracę układu pokarmowego. Dodatkowo obniża poziom cholesterolu i działa osłonowo na żołądek. Warto też wspomnieć, że siemię poprawia stan włosów, cery i paznokci.

Jak skutecznie oczyścić organizm? Zwróć uwagę na babkę jajowatą!

Babka jajowata zawiera pochodne kwasów genipozydowego, epiloganinowego i arboreskozydowego, asperulozydu, aukubiny, gardozydu, katalpolu oraz fenyloetanoidów: werbaskozydu i plantamajozydu. Skutecznie usuwa toksyny oraz inne zanieczyszczenia z organizmu, a także reguluje procesy trawienia. Do jej dodatkowych zalet należy redukowanie zbyt wysokiego poziomu cholesterolu oraz poprawa krążenia.

Jakie inne zioła na trawienie warto pić? Sprawdź!

Oczyszczanie organizmu z toksyn ziołami – jak to dokładnie działa?

Wszystkie wspomniane zioła na oczyszczenie organizmu z toksyn działają na tej samej zasadzie. Przechodząc przez układ pokarmowy, ziarenka pęcznieją. Chłoną nie tylko wodę, ale też toksyny i złogi jelitowe. Ponieważ nasiona tych roślin nie są trawione, wraz z zanieczyszczeniami wydalane są z organizmu. Dzięki temu powoli oczyszczany jest cały organizm.

Dodatkowo posiadają one inne właściwości, usprawniające cały proces. Jedną z nich jest pobudzanie perystaltyki jelit (ruch robaczkowy). Nasiona babki płesznik, siemienia oraz babki jajowatej wydzielają też śluz, który nie tylko działa osłonowo, ale także poprawia wydalanie złogów.

Połączenie tych trzech ziół to najlepsze rozwiązanie. Dzięki temu można korzystać nie tylko z działania oczyszczającego, ale tez z wielu innych, dodatkowych właściwości. Ponadto w ten sposób dostarczamy sobie wiele różnych składników odżywczych, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

Podsumowanie

Jeżeli zastanawiasz się, jak odtruć organizm, to najskuteczniejszą metodą będzie stosowanie ziołowych naparów. Mieszanka babki płesznik, siemienia lnianego oraz babki jajowatej to doskonałe rozwiązanie. Choć wszystkie te nasiona działają oczyszczająco, a także stymulująco na układ trawienia, to ich dodatkowe właściwości są zupełnie inne. Dzięki temu zyskujemy kompleksowy zestaw składników odżywczych w jednym naparze. Jak przeczyścić organizm skutecznie i bezpiecznie? Ziołami!

Jesteśmy na

nasze aukcje