Jak oczyścić jelita ze złogów naturalnymi sposobami? | Zioła Fibra Vitale

Jak oczyścić jelita ze złogów naturalnymi sposobami?

Czy wiesz czym są złogi w jelitach? Jak się pozbyć tej dolegliwości? Złogi jelitowe to nic innego, jak niestrawione pokarmy, odkładające się właśnie w jelitach. Ich gromadzenie może być spowodowane różnymi czynnikami. Duże znaczenie mają toksyny – zarówno znajdujące się w pokarmach, jak i w powietrzu. To właśnie długotrwałe zaleganie tych substancji prowadzi do powstawania złogów jelitowych. Ich długotrwałe zaleganie prowadzi z kolei do utworzenia się kamieni kałowych.

Na złogi jelitowe są więc najbardziej narażone osoby, które jedzą wysoko przetworzoną żywność oraz fast foody. Nie oznacza to, że dbający o dietę nie muszą się obawiać o pojawienie się tego problemu. Konserwanty, ulepszacze, barwniki, aromaty, pestycydy… Trudno zupełnie wyeliminować je z diety, szczególnie, że nie zawsze jesteśmy świadomi ich obecności. Wszystkie te szkodliwe substancje mogą prowadzić do odkładania się złogów. Z drugiej zaś strony zalegające masy niestrawionych resztek także z czasem zaczynają wydzielać toksyny. Efekty takiej sytuacji mogą być różne. Od bólu brzucha, niestrawności, zaparć i wzdęć po migrenę, uczucie zmęczenia, łamliwe włosy i paznokcie, a także trądzik. Wieloletnie zaleganie złogów może też prowadzić do poważniejszych konsekwencji, jak na przykład choroby jelit (w tym nowotwory). Jak usunąć złogi w jelitach, może warto stosować zioła na zaparcia?

Jak oczyścić organizm z toksyn i złogów?

Wiele osób poszukujących odpowiedzi na pytanie, jak oczyścić organizm ze złogów, trafia na informacje o lewatywach oraz tabletkach dostępnych bez recepty. Warto jednak pamiętać, że w tym wypadku metoda oczyszczania organizmu nie musi być wcale tak nieprzyjemna i inwazyjna. Zastosować można w pełni naturalny, bezpieczny sposób, jakim jest stosowanie ziołowych naparów. W tej roli doskonale sprawdzą się ziarna trzech roślin: babki płesznik, babki jajowatej oraz siemienia lnianego. Można je stosować przewlekle, jako profilaktykę. Nie mają negatywnego wpływu na organizm. Oczyszczają skutecznie, ale łagodnie, a do tego mają też mnóstwo innych zalet. Chcesz usunąć złogi jelitowe? Jak się pozbyć tego nieprzyjemnego problemu? Przy pomocy ziół!

Fibra Vitale

FIBRA VITALE
MIESZANKA ZIOŁOWA KUP TERAZ

Babka płesznik

babka płesznikNasiona babki płesznik zawierają kwas uronowy, arabiozę, ksylozę, a także tłuszcze roślinne, garbniki, akubinę (glikozyd irydoidowy) i fitosterole. Dzięki temu babka wykazuje wiele pozytywnych właściwości. Nasiona tej rośliny chłoną wodę wraz ze znajdującymi się w jelitach toksynami i złogami. Ponieważ ziarenka nie ulegają trawieniu, swobodnie wydalane są z organizmu – wraz ze wszelkimi zanieczyszczeniami. Co istotne, ziarna wydzielają specjalny śluz, który usprawnia proces usuwania złogów, ale też działa osłonowo. Zawartość błonnika sprawia, że babka płesznik poprawia perystaltykę jelit, co także usprawnia proces oczyszczania.

Stosując babkę płesznik czerpiemy też z innych korzyści. Jedną z bardziej istotnych jest zdolność do zmniejszania poziomu złego cholesterolu (LDL), a zwiększania dobrego (HDL). Redukuje też poziom glukozy we krwi. Co więcej, stymuluje rozwój pożytecznych bakterii w jelitach. Z tego też powodu sprawdzi się szczególnie w przypadku osób przechodzących antybiotykoterapię. To też nasiona, które spodobają się osobom chcącym podjąć terapię odchudzającą. Babka płesznik bowiem hamuje wchłanianie tłuszczów, a także daje uczucie sytości i wspomaga przemianę materii.

Sprawdź też: Zioła na cholesterol

Siemię lniane

Osoby zastanawiające się jak usunąć złogi jelitowe, powinny zwrócić uwagę na zapomniane już nieco siemię lniane. Te nasiona skrywają wiele cennych składników: kwasy tłuszczowe omega-3, witaminę E, kwas askorbinowy, substancje balastowe i śluzowe, białko, potas, cynk, żelazo oraz lignany (fitoestrogeny). Podobnie do ziarenek babki, siemię oczyszcza organizm z toksyn i złogów. Bogate jest w błonnik oraz chłonie zanieczyszczenia wraz z wodą. Siemię także posiada zdolność do redukowania poziomu złego cholesterolu.

Poza działaniem oczyszczającym na przewód pokarmowy, len posiada też inne zalety. Jedną z korzyści jest pozytywny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci. Dodatkowo siemię reguluje poziom estrogenu, przez co zmniejsza przykre objawy menopauzy.

Babka jajowata

Trzecim proponowanym składnikiem są nasiona babki jajowatej. Zawierają one pochodne kwasów genipozydowego, epiloganinowego i arboreskozydowego, asperulozydu, aukubiny, gardozydu, katalpolu oraz fenyloetanoidów: werbaskozydu i plantamajozydu. Zawartość błonnika sprawia, że babka jajowata, podobnie jak wcześniej wspomniane składniki, działa doskonale na jelita. Równie skutecznie oczyszcza je ze złogów, co babka płesznik oraz siemię lniane.

Podsumowanie – jak pozbyć się złogów?

Jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć złogi z jelit, powinieneś skorzystać z dobroczynnego działania połączenia trzech nasion: babki płesznik, siemienia lnianego oraz babki jajowatej. Pozbędziesz się zanieczyszczeń z jelit, poprawisz trawienie, zapomnisz o zaparciach i wzdęciach. Te trzy składniki nie tylko skutecznie oczyszczą organizm, ale też pozytywnie wpłyną na wiele innych czynników. Poprawią poziom cholesterolu i glukozy, wzmocnią włosy, paznokcie i pozytywnie wpłyną na stan cery. Wszystkie te korzyści płyną ze stosowania naturalnego preparatu, jakim jest napar z nasion trzech ziół.

Jesteśmy na

nasze aukcje